Iki Gruodžio 31 dienos vyksta tradicinė Lietuvos „Caritas“ ir vyskupijų „Caritas“ centrų organizuojama vargstančiųjų paramos akcija „Gerumas mus vienija“. Kiekvienas gali prisidėti prie akcijos, įsigijęs specialią Lietuvos „Caritas“ žvakutę bažnyčiose ir „Caritas“ skyriuose.

„Adventiniu laikotarpiu kviečiame visus stabtelėti ir pagalvoti  apie tuos žmones, kurie kenčia nuo fizinių ir dvasinių nepriteklių.

 Akcijos metu surinktos lėšos bus skirtos padėti skurstančioms šeimoms, vaikams, jaunimui, smurtą ir prievartą patyrusioms moterims, seniems, slaugos ir globos prašantiems vienišiems žmonėms.

Akcija „Gerumas mus vienija“ rengiama nuo 1997 metų kasmet. Šios žvakelės yra rankų darbo, gamintos Vilniaus arkivyskupijos „Caritas“ žvakelių fabrikėlyje dirbančių nakvynės namų gyventojų ir priklausomybių kamuojamų žmonių, kuriems toks darbas yra galimybė atsikratyti žalingų polinkių, sugrįžti į normalų gyvenimą bei įgyti darbinės patirties.

 „Už auką įsigyta „Caritas“ žvakelė  yra  aukos ir pagalbos vienas kitam simbolis. Be to, nuo seno deganti žvakės ugnis buvo tikėjimo, šeimos vienybės, bendrystės su kitais žmonėmis ženklas. Linkiu, kad kiekvienas uždegdamas „Caritas“ žvakelę ant Kūčių stalo, prisimintų ne tik Lietuvoje ir užsienyje esančius savo artimuosius,  draugus ir kaimynus,  bet ir nakvynės namuose besiglaudžiantį benamį, maisto ir drabužių stokojančią daugiavaikę šeimą.

Norintys padėti žmonės, įmonės ir organizacijos tai pat gali prisidėti prie akcijos norimą auką pervesdami į Lietuvos „Caritas“ banko sąskaitą (AB Swedbank, a.s. LT407300010099679931, įm. kodas 192066334, mokėjimo paskirties laukelyje įrašoma „Gerumas mus vienija“).

Akcija „Gerumas mus vienija“ vyks iki gruodžio 31 dienos.

Categories: Naujienos