Nuo gruodžio 1 d. sekmadienio prasideda Adventas. Tai lotyniškas žodis, reiškiantis „atėjimą”. Taigi per Adventą ruošiamės šv. Kalėdų šventei – pirmojo Kristaus Atėjimo prisiminimui, bet ne tik. Adventu ruošiamės ir Jėzaus paskutiniam atėjimui laikų pabaigoje teisti pasaulio. Todėl Adventas – tai susikaupimo metas, tarsi rekolekcijos, dvasinės pratybos, kuriomis siekiame pasiruošti susitikimui su Jėzumi, kai Jis ateis. Per šį laiką ruošiame gimtadienio dovaną kūdikėliui Jėzui.

Adventą žymi vainikas su 4 žvakėmis – 3 violetinėmis ir 1 rožine. Tos žvakės simbolizuoja 4 advento sekmadienius, kurių trečiasis vadinasi „Gaudete” – „Džiaukitės!” – jį žymi rožinės spalvos žvakė.

Taigi Advento metu stengiamės uoliau susikaupti, melstis, pasninkauti, dažniau iškeisti pramogas į dvasines pratybas ar gerus darbus. Tačiau tai nėra liūdesio, bet veikiau džiugaus, viltingo, o kartu ir rimto laukimo metas.

Mūsų parapijoje Advento sekmadieniais 11 val. (po 10 val. šv. Mišių) kviečiame kartu giedoti rarotas – Marijos valandas.

Categories: Naujienos