Juozo Grušo meno gimnazijos ketvirtų klasių mokinės Mėja Gražulevičiūtė, Ugnė Rutkauskaitė, Milvydė Murovjovaitė ir Deimantė Narkauskaitė,  2018 m. balandžio 20 dieną Trakuose dalyvavo  nacionalinėje ketvirtų klasių mokinių viktorinoje „Esu katalikas”. Viktorina buvo skirta Marijai, nes Lietuva šiemet mini stebuklingojo Trakų Dievo Motinos paveikslo karūnavimo 300-ąsias metines. Viktoriną organizavo Vilniaus arkivyskupijos katechetikos centras, bendradarbiaudamas su Lietuvos katechetikos centru.

Trakų Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčią garsina Dievo Motinos Lietuvos Globėjos paveikslas, bylojantis apie gilią tradiciją Lietuvą suvokti kaip Marijos užtarimo ir globos lydimą kraštą. Paveikslas vainikuotas karūnomis, dengtas meniškais apkaustais, jį supa daugybė votų, liudijančių, kad šis Dievo Motinos atvaizdas nuo seno traukia maldininkus.

Mokinės ne tik dalyvavo viktorinoje, bet ir  edukacinėje programoje. Aplankė Angelų kalvą, Trakų senąją pilį ir, svarbiausia, Trakų Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo Baziliką. Mergaitės gavo padėkas už dalyvavimą viktorinoje, paprašė  Švč. Mergelės  Marijos užtarimo ir, kupinos gerų įspūdžių, grįžo namo.

Categories: Naujienos