“Muzika ir giesmė nėra vien pamaldų puošmena. Jos priklauso liturgijai, maža to, jos pačios yra liturgija. Šventiška bažnytinė muzika – choras, vargonai, orkestras ir liaudies giedojimas yra ne šiaip liturgiją aprėminantis ir padailinantis priedas. Tai yra svarbus aktyvaus dalyvavimo pamaldose veiksnys. Vargonai nuo seno pagrįstai vadinami visų instrumentų karaliumi, nes juose skamba visi Sutvėrimo garsai ir – teisingiau pasakius – geba išreikšti visą žmonių jausmų gausą, nuo džiaugsmo iki liūdesio, nuo pagyros iki skundo”. (Popiežiaus Benedikto XVI kalba Regensburgo bažnyčioje, Bavarijoje, 2006 m. rugsėjo 13 d.).

Šventosios Dvasios (Šilainių I) parapija gali pasidžiaugti neseniai įsigytais naujais moderniais elektroniniais Johannus firmos (Olandija) vargonais Ecclesia d – 350. Instrumentas yra trijų manualų su pedalais, 35 registrų, tinkamas ne tik akomponuoti bendruomeniniam giedojimui liturgijoje, bet ir vargonų muzikos koncertiniam atlikimui. Instrumentas įgytas už parapijos tikinčiųjų suaukotas pinigines lėšas.

Viešpats teatlygina Šventosios Dvasios parapijos aukotojams.

Categories: Naujienos