Š.m. lapkričio 17 d. buvo minima 3-oji Pasaulinė vargstančiųjų diena, kurią paskelbė popiežius Pranciškus. Jis pakvietė krikščionių bendruomenes visame pasaulyje tapti vis aiškesniu ir konkretesniu ženklu, rodančiu Kristaus meilę labiausiai vargstantiems.
         Atsiliepiant į popiežiaus žodžius, Pasaulinė vargstančiųjų diena buvo pažymėta ir Kauno Šventosios Dvasios (Šilainių I) parapijoje. Klebonas kun. Žydrūnas Paulauskas Šv. Mišių metu kvietė parapijiečius atsiliepti į Popiežiaus Pranciškaus kvietimą: šią ypatingą dieną pažvelgti į visus tiesiančius savo rankas ir prašančius pagalbos bei jiems padėti. Šv. Mišios buvo aukojamos už skurstančius ir vargstančius mūsų parapijoje  ir visame pasaulyje. Po šv. Mišių, 12.00 val., parapijos “Carito” ir Maltos ordino pagalbos tarnybos atstovų iniciatyva, parapijos vargstantieji ir nepriteklių jaučiantys asmenys, neįgalieji buvo pakviesti į bažnyčios salę kartu praleisti sekmadienio popietės, pasiklausyti Sargėnų bendruomenės liaudiškos muzikos kapelos „Šilas” atliekamos muzikinės programos, paragauti karšto lietuviško plokštainio, išgerti arbatos.  Popietėje  dalyvavo  ir parapijos vikaras  kun. Mindaugas Pukštys, kuris bendraudamas su neįgaliaisiais ir  nepriteklių jaučiančiais žmonėmis, suteikė dvasinės vilties ir stiprybės jų nelengvuose gyvenimo išbandymuose. Daug džiaugsmo, šypsenų veide ir atgaivos sielai  davė  šis pasibuvimas kartu ir supratimas, kad  vargstantys  nepalikti  vieni  savo varge ir kančioje ,bet yra kas apie juos galvoja ir stengiasi padėti.

Categories: Naujienos