Sakramentai » Santuoka

SANTUOKOS SAKRAMENTAS

Tai Dievo bei Bažnyčios liudytojų akivaizdoje vyro ir moters duota priesaika visą gyvenimą vienas kitą mylėti, gerbti ir susilaukti vaikų bei juos ugdyti.

Reikia turėti:

• Krikšto pažymas iš tos bažnyčios, kurioje žmogus pakrikštytas, ir kartu laisvo stovio pažymas.
• Pažymą apie šeimos centre išklausytas paskaitas.
• Pasus.

Tuokiantis kitoje parapijoje reikia turėti savo parapijos klebono leidimą tuoktis už parapijos ribų. Kad santuokinė sąjunga turėtų tvirtus ir pastovius žmogiškus bei krikščioniškus pagrindus, ypač svarbus yra pasirengimas santuokai, kuris visada prasideda dar tėvų namuose vaikų ugdymu šeimai.

Bažnyčia reikalauja, kad katalikai, kurie nėra priėmę Sutvirtinimo sakramento, jeigu nėra didelių nepatogumų, iki santuokos sudarymo jį priimtų. Be to, prieš priimant Santuokos sakramentą, dera atlikti išpažintį iš viso gyvenimo.