Kauno, Švento Kazimiero progimnazijos mokiniai iš „Jaunųjų kazimieriečių“ grupelės ,vadovaujami tikybos mokytojos Kristinos Ališauskienės  savo atostogas pradėjo neįprastai.Jie dalyvavo penkių dienų rekolekcijose prie jūros,Palangoje.

Čia , tyloje ir maldoje ieškojo savo gyvenimo prasmės ir tikslo, stiprino pasitikėjimą Dievu, savimi ir artimu. Gamtos apsuptyje ne tik mėgavosi vandens procedūromis, bet ir turėjo įveikti gausybę  komandinių rungčių. Jaunuoliai užduotis atliko Palangos Birutės Botanikos parke, kur pušų apsuptyje diskutavo aktualiomis jaunuoliams temomis, mokėsi konstruktyviai spręsti konfliktus. Gintaro muziejuje dalyvavo  edukacinėje pamokoje , kurioje sužinojo  kaip atskirti tikrą gintarą nuo akmens, kur yra  naudojamos gintaro dulkės, ar gintaras dega ir turi kvapą.

Jaukus vakaro pokalbis su Kauno  Pranciškonų Kapucinų  broliu Petru Komorniczaku OFMCap mokinius privertė pasvarstyti, apie savo pomėgius, veiklas ir užimtumą, ir ar tai padeda kurti gėrį ir motyvuoja tobulėti. Brolis Petras  savo gyvenimo pavyzdžiais, paliudijo  kaip pasitikėjimas Dievu veda į laimę daug greičiau ir lengviau.

Bendrosios praktikos slaugytoja Rūta taip pat pasidalino savo tikėjimo istorija ir atkreipė vaikų dėmesį  į  profesijos pasirinkimo svarbą.Pokalbio pabaigoje visiems dalyviams pravedė pirmosios pagalbos kursą.

Graži mokinių ir jų vadovų bendrystė padėjo sustoti ir atsikvėpti po mokslo metais išgyventų nuotolinio mokymo iššūkių, karantino sunkumų ir susigrąžinti taip visiems svarbę, gyvą draugystę. Už pagalbą įgyvendinant rekolekcijų programą dėkojame Kauno Petrašiūnų Pranciškonų Kapucinų broliams vienuoliams ir Lietuvių Katalikų Religinei Šalpai.

Gražios ir prasmingos vasaros

Pagarbiai 

Tikybos mokytoja Kristina Ališauskienė

Categories: Naujienos